5 łazienkowych trendów, które warto znać

1. V jak vintage

Design kocha powroty, dlatego nawiązania do minionych lat wciąż pozostają jednym z wiodących trendów. Świetnie sprawdzą się szczególnie we wnętrzach starych kamienic, które nawiązują do ich pierwotnego charakteru. Salon kąpielowy w stylu retro to propozycja dla osób ceniących klasyczną elegancję. Takie wnętrze idealnie uzupełni armatura z kolekcji Lacrima firmy FDESIGN. To wyrazista, ozdobna i wyrafinowana propozycja o zaokrąglonych kształtach, nawiązujących do przeszłości.

2. W stronę natury

Styl boho dla kreatywnych

Relaks na łonie natury nie zawsze jest możliwy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprosić ja do naszych wnętrz. W łazience zastosowanie naturalnych materiałów czy botanicznych wzorów pozwoli stworzyć wnętrze przywodzące na myśl gabinet SPA, w którym stres znika po przekroczeniu progu. Jak osiągnąć taki efekt? Warto skupić się na stonowanej palecie barw – kolorach ziemi, beżach, złamanych bielach czy spokojnej zieleni. W tego typu łazience dobrze będzie się prezentować kolekcja BREZZA o chromowanej powierzchni i subtelnych liniach. Wprowadzą do wnętrza nieco dynamiki, ale nie zdominują przestrzeni, pozostając na drugim planie.

3. Nowoczesna elegancja

Łazienka w stylu glamour - kolekcja Ardesia

Elegancja w nowoczesnym wydaniu jest przyprawiona odrobiną nonszalancji i pozbawiona zachowawczości. Zdecydowane kolory, takie jak grafit czy czerń przełamane odważnymi, przyciągającymi wzrok dodatkami w stylu glamour to połączenia, które pozwolą stworzyć aranżację w tym stylu. W eleganckiej, nowoczesnej łazience świetnie sprawdzi się armatura z kolekcji Ardesia, łącząca w sobie różowe złoto, czerń i heksagonalne wzory. Kunszt i perfekcja wykonania nie pozwala przejść obok niej obojętnie.

4. Nieśmiertelna czerń

Kolekcja Seppia

Czerń od kilku lat tryumfuje we wnętrzach w najróżniejszych postaciach. Pojawia się już nie tylko w formie detali, ale także coraz częściej na większych powierzchniach. Choć jest stosowana we wszystkich rodzajach pomieszczeń, szczególnie często jest wykorzystywana w łazienkach. Ze względu na swoją ponadczasowość i uniwersalność, dobrze sprawdza się we wszystkich stylach, jednak najlepiej prezentuje się w przestrzeniach inspirowanych stylem industrialnym. Loftowa łazienka to miejsce, w którym armatura odgrywa istotną, dekoracyjną rolę. dobrze będzie się tu wpisywać kolekcja Seppia, szczególnie w czarnym, matowym wykończeniu.

5. Minimalizm – sztuka wyborów

Skandynawska łazienka - kolekcja Pinea

Minimalizm to ponadczasowy nurt, który inspiruje od wielu lat, jednak z czasem nieco złagodził swoją pierwotną surowość. Obecnie skupia się nie na sztywnych ramach i eliminacji większości przedmiotów, a raczej na świadomych wyborach tego, czym się otaczamy. Zaletą stylu jest brak uczucia przytłoczenia oraz ekspozycja tylko tego, co warte uwagi. Na pierwszy plan w minimalistycznych wnętrzach wysuwa się więc wysokiej jakości design o szlachetnych, dopracowanych formach. W łazience w tym stylu kolorystyka jest oszczędna, a wyposażenie – pozbawione zbędnych ozdobników. Tu dobrze wpiszą się akcesoria z kolekcji Pinea marki FDESIGN. Harmonijna, a zarazem wyrazista armatura, ożywi każde wnętrze i doda mu charakteru.

Udostępnij artykuł