Styl nowoczesny 2.0, czyli więcej świadomych wyborów

Styl nowoczesny 2.0, czyli więcej świadomych wyborów

Styl nowoczesny we wnętrzach długo kojarzył się z rygorem, dyscypliną, prostotą, niekiedy efektem surowości. Współcześnie jednak wszedł na zupełnie inny poziom. Więcej w nim swobody, kreatywności, a przede wszystkim namysłu związanego z wyborem długowiecznych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań. To zaś pozwala wprowadzić zupełnie inną jakość do domowych przestrzeni.

Współczesne życie wiąże się z nadmiarem bodźców, które docierają do nas zarówno ze świata rzeczywistego, jak i cyfrowego. Stąd domowe wnętrza bazujące na umiarze mogą przynosić potrzebne ukojenie. Między innymi dlatego styl nowoczesny cieszy się tak dużym uznaniem. A przy okazji doskonale adaptuje się do coraz to nowych oczekiwań.

Styl nowoczesny zaangażowany

Podejście do projektowania i aranżacji wnętrz zmienia się wraz z rosnącą świadomością ekologiczną. Z jednej strony staramy się rozważniej korzystać z zasobów, a także wybierać materiały i wyposażenie, które nie stanowią obciążenia dla środowiska. Z drugiej – stawiamy na długowieczność oraz ponadczasowość. Raz nabyty produkt czy sprzęt powinien służyć jak najdłużej. Dzięki temu nie ma potrzeby częstych remontów, które wiążą się z powstawaniem dużej ilości odpadów. Wymagania w tym zakresie zmieniają również podejście producentów. FDESIGN – jako marka w pełni świadoma aspektów proekologicznych – oferuje wydłużoną, ponadstandardową gwarancję do 7 lat na kluczowe elementy baterii (takie jak głowice i korpusy).

Rozważne wybory w kwestii wyposażenia domu można też powiązać z szerszymi trendami lifestyle’owymi, takimi jak idea life-centered. Myśląc o urządzaniu wnętrz w stylu nowoczesnym, należy więc pamiętać również o szeroko pojętym życiu – nie tylko człowieka, lecz także całego środowiska. Oznacza to oszczędne gospodarowanie zasobami, niższe zużycie energii, troskę o otoczenie. Wszystko zaś da się odpowiednio powiązać z komfortem na co dzień, który bazuje na designie najwyższej próby oraz pełnej funkcjonalności. Te wszystkie aspekty również wpisują się w filozofię marki FDESIGN, która wyznacza nowy nurt w obszarze projektowania i wyposażania domów m.in. w stylu nowoczesnym.

Więcej swobody i indywidualizmu

Większy namysł związany z wyborem wyposażenia domu nie musi też ograniczać naszych możliwości. Kluczowe jest zdefiniowanie realnych potrzeb oraz określenie gustu estetycznego. Styl nowoczesny jest tu opcją uniwersalną, którą można ciekawie rozwijać o inne inspiracje: dodać więcej naturalnych akcentów czy wprowadzić uzupełniające wzory i kolory. Nie chodzi tu bowiem wyłącznie o bazowanie na bieli, szarości, czerni. Wszystkie elementy wystroju mogą przy tym pełnić funkcję dekoracyjną.

Klucz do sukcesu? Przemyślane wzornictwo, które z jednej strony na wysokie walory estetyczne i praktyczne, a z drugiej zwinnie wpisuje się w dynamikę trendów, dobrze znosząc próbę czasu. Te wymagania spełniają baterie FDESIGN oferowane w ośmiu kolekcjach. A ponieważ dostępne są wraz z dopasowanymi akcesoriami, pozwala to urządzić spójne, harmonijne wnętrza bazujące na ulubionej konwencji stylistycznej.

A o jakie dodatkowe inspiracje można wzbogacić nowoczesne wnętrza? Doskonałym kierunkiem jest styl skandynawski, w którym kunsztowny design idzie w parze z dużym zainteresowaniem naturą. Z kolei styl boho pozwala rozwinąć kreatywność i wyobraźnię o ciekawe wzory czy kolory. Więcej szyku i elegancji? Dobrze sprawdzą się elementy w stylu glamour. Nostalgia za przeszłością? Również elementy vintage nie muszą zaburzać nowoczesnego wystroju. Jeśli zaś potrzeba nam więcej balansu, warto zwrócić oczy na wschód i sięgnąć po filozofię zen. Wyjątkowo dobrze łączy się ona z zachodnim minimalizmem, łagodząc przy tym jego ewentualną surowość.

Udostępnij artykuł