Łazienkowe inspiracje: gdzie ich szukać?

Urokliwa, wykwintna albo po prostu pomysłowa łazienka z praktycznymi i efektownymi rozwiązaniami to marzenie wielu z nas. Ale realizacja tego celu nie zawsze jest łatwa. Jak bowiem pogodzić indywidualne potrzeby, warunki lokalowe, aktualne trendy i osobiste upodobania estetyczne wszystkich członków rodziny? Skąd czerpać pomysły na wyjątkową łazienkę? Oto kilka podpowiedzi.

1. Instagram i Pinterest

Te dwa wybitnie wizualne serwisy społecznościowe są niczym niekończący się album z inspirującymi zdjęciami i wycinkami pokazującymi najciekawsze rozwiązania. Ułożenie ich według określonych kategorii bardzo ułatwia poszukiwania. Wystarczy wpisać interesujący hasztag, bądź frazę, a na ekranie pojawiają się tysiące tematycznych inspiracji. Znajdziecie tam zarówno zdjęcia całych wnętrz, jak i pojedyncze elementy wystroju, materiały, sprzęty, dodatki. Produkty zupełnie świeże, jak i w wydaniu vintage – a to dodatkowy plus, bo odniesienie do dawnych stylów niezwykle otwiera dekoratorskie horyzonty. Jeśli często szukasz pomysłów w mediach społecznościowych, odwiedź profil F DESIGN na Instagramie. Regularnie publikujemy na nim wskazówki dotyczące łazienek i kuchni

2. Filmy

Ulubione produkcje filmowe to kolejne źródło inspiracji. O ile, rzecz jasna, zdołamy się oderwać od fabuły! Choć filmów z akcją rozgrywającą się głównie w łazienkach, nie ma szczególnie wiele, to znajdzie się kilka takich, w których scenografia jest naprawdę pomysłowa. Wszak zarówno wielki ekran, jak i ekran srebrny, od zawsze pragną intrygować i zachwycać. Mieć łazienkę jak Maria Antonina (według Sofii Coppoli) to dopiero coś! W inspirowanej filmami kostiumowymi łazience świetnie sprawdzi się kolekcja LACRIMA, nawiązująca do estetyki retro. Jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: chrom i old bronze.

Łazienkowe inspiracje - Kolekcja Lacrima

3. Strony producentów

Dziś każda renomowana marka prezentuje swoją ofertę w Internecie. Katalogi, wzory, fotografie lub wizualizacje gotowych wnętrz wyposażonych w określone produkty dają szansę na zapoznanie się z ofertą, a także pokazują, w jakich wnętrzach i w jakich stylach dane produkty wyglądają najlepiej. Często – i to jest wielką zaletą stron producentów – jeden wzór, np. baterii wannowej lub całej kolekcji, wkomponowany jest w projekty łazienek o odmiennych stylach. Można więc wybierać i swobodnie decydować, który z trendów najbardziej do nas przemawia.

Magazyny producentów

4. Prasa wnętrzarska

To nie tylko prezentacje całych domów, apartamentów i mieszkań, które pozwalają zobaczyć, jak określony wystrój jednego pomieszczenia może się łączyć ze stylem pozostałych wnętrz. Niewątpliwą zaletą takich materiałów zdjęciowych są tzw. butiki, czyli zebrane, polecane przez redakcję i dostępne na polskim rynku odpowiedniki prezentowanych w edytorialach przedmiotów. W przypadku tak bogatej oferty, z jaką mamy obecnie do czynienia, to ogromne udogodnienie dla kupujących.

Marka F-Design - łazienkowe inspiracje

5. Targi wnętrzarskie

Wszystko, co potrzebne do urządzenia łazienki zgromadzone w jednym miejscu! W dodatku w ciekawych, dopracowanych i wysmakowanych aranżacjach stworzonych specjalnie na tę okazję przez stylistów i architektów wnętrz. Warto więc skorzystać z tego rodzaju podpowiedzi, bo jeśli zachwyciło was do tego stopnia, że zapragniecie mieć tak w domu, jest szansa, że oczaruje później waszych gości. A chyba każdy z nas lubi komplementy, także gdy dotyczą naszego mieszkania.

Udostępnij artykuł