Łazienka z prysznicem: inspiracje

Prysznic to ekologiczne i funkcjonalne rozwiązanie do łazienki. Wiele osób rezygnuje z wanny na jego rzecz. Jak zaaranżować przyjemną dla oka łazienkę z prysznicem? Jak dostosować armaturę do całej aranżacji? Oto kilka przydatnych porad.

Strefa prysznica to ważna część łazienki, która odpowiednio zaaranżowana, może stać się jej ozdobą. Na co warto zwrócić uwagę, aby osiągnąć taki efekt? Jakich błędów unikać? 

Łazienka z prysznicem: jaki prysznic wybrać?

Pierwsze i najbardziej podstawowe pytanie dotyczy tego, jaki rodzaj prysznica wybrać – z brodzikiem, typu walk-in, narożny? Wszystko zależy nie tylko od preferencji, ale także od wielkości pomieszczenia, którym dysponujemy. W eleganckich, przestronnych salonach kąpielowych najlepszym rozwiązaniem będzie prysznic typu walk-in bez brodzika, z odpływem w podłodze. Takie kabiny są nowoczesne i minimalistyczne. W mniejszych łazienkach, na przykład w niewielkich apartamentach na wynajem – przestrzeń pozwoli zaoszczędzić prysznic narożny, bądź kabina składana w formie harmonijki. 

Łazienka z prysznicem: siła detali

Wybierając prysznic zwykle zwracamy uwagę nie tylko na funkcję, ale także na stronę wizualną danego produktu. Najprościej wybrać armaturę prysznicową, dostosowując ją do stylu, w którym jest zaprojektowana cała łazienka. Warto także wybrać armaturę tego samego producenta zarówno w prysznicu, umywalce czy wannie, aby zachować aranżacyjną spójność.

W loftowych łazienkach, czerpiących z industrialnych nawiązań, najlepiej będą się prezentować matowe, czarne baterie – na przykład z kolekcji Ardesia Black Gold firmy FDESIGN. Miłośnikom wnętrz w stylu retro z kolei z pewnością przypadnie do gustu jedyna w swoim rodzaju bateria natryskowa LACRIMA w zestawie ze stylizowaną deszczownicą.  Z kolei tym, którzy cenią nowoczesny design, FDESIGN oferuje deszczownicę z baterią z kolekcji ORIGIO.

Łazienka z prysznicem: w zgodzie z naturą

Poza elegancją i funkcjonalnością armatury, wyposażając łazienkę, warto zwrócić uwagę także na aspekt ekologiczny. Decydując się na zakup, dobrze jest się upewnić, czy dana firma gwarantuje możliwość skorzystania z serwisu i jak długi okres obejmuje gwarancja. To pozwoli uniknąć sytuacji, w której niedawno kupiona bateria zostanie wyrzucona ze względu na niską jakość wykonania. FDESIGN stawia na długowieczność armatury i obejmuje swoje produkty niestandardową, 7-letnią gwarancją, która obejmuje kluczowe elementy, takie jak głowice czy korpusy baterii. 

Udostępnij artykuł