7 kroków do zdrowszego środowiska

Kolekcja Ardesia

Świadomie wybierając wyposażenie domu, możemy zadbać o dobrą kondycję planety i niepotrzebnie jej nie obciążać. Dzięki temu codzienny komfort idzie w parze z podejściem proekologicznym. Jak to osiągnąć? Doskonałą podpowiedzią jest filozofia marki FDESIGN wyrażona poprzez oferowane produkty.

Kolekcja Ardesia

 1. Długowieczne produkty
  FDESIGN korzysta z wysokiej jakości komponentów, dzięki czemu produkty wyróżniają się trwałością na lata. Dla potwierdzenia udzielana jest bezpłatna, wydłużona gwarancja do 7 lat na takie elementy, jak głowice i korpusy baterii. Solidne wyposażenie domu to mniej generowanych odpadów, które wiążą się z częstymi remontami.
 2. Oszczędzanie wody i energii
  W bateriach FDESIGN stosowane są oszczędnościowe aeratory, które dzięki napowietrzeniu strumienia powietrzem ograniczają wypływ wody nawet o 50%, i to bez utraty komfortu korzystania z baterii – strumień sprawia wrażenie obfitego. W efekcie zużywa się mniej wody, co przekłada się też na mniejszy pobór energii na jej podgrzanie, dostarczenie, a także późniejsze zarządzanie ściekami. Ponieważ w niektórych miejscowościach wskazania wodomierzy służą do określenia opłaty za wywóz śmieci, również w tym aspekcie można liczyć na oszczędności.
 3. Mniej ołowiu
  FDESIGN wykorzystuje mosiądz o obniżonej zawartości ołowiu – w standardzie nawet przewyższającym unijne wymogi (maksimum 2,2%). Stopniowo wprowadzane są komponenty, w których skład ołowiu kształtuje się na poziomie 1,6-1,8%.
 4. Opakowania przyjazne dla środowiska
  Działania proekologiczne obecne są na wszystkich etapach produkcji i dystrybucji. Do pakowania wykorzystujemy kartony typu kraft, stosujemy minimalną ilość farby do nadruku, a folia opakowaniowa powstaje w 50% z recyklingu. Dyscyplina w tym zakresie przekłada się na mniejsze obciążenie środowiska.
 5. Mniej chemii
  Perlatory EasyClean oczyszczają wodę z nadmiaru kamienia. Dzięki temu podczas korzystania z produktów FDESIGN powstaje znacznie mniej osadów kamiennych. Możesz więc znacznie ograniczyć stosowanie chemii domowej i agresywnych detergentów do utrzymania baterii w czystości i dobrym stanie przez lata.
 6. Mniej plastiku
  Zanieczyszczenie środowiska plastikiem to duży problem współczesnego świata. Dlatego staramy się w jak najmniejszym stopniu korzystać z tworzyw sztucznych. Przykładowo syfony z polipropylenu zastąpiliśmy modelami mosiężnymi.
 7. Komfort bez stresu
  Nasz serwis stale pozostaje do twojej dyspozycji. W przypadku awarii lub wady produktu odpowiadamy na zgłoszenie w ciągu 24 godzin.
Udostępnij artykuł