5 błędów w aranżacji łazienki

Łazienka jest wnętrzem, w którym zwykle zaczynamy i kończymy każdy dzień. Jej funkcjonalność i walory estetyczne znacząco wpływają więc na nasze codzienne samopoczucie i komfort. Jakie błędy często zdarzają się podczas aranżacji tego pomieszczenia?

1. Niedokładny pomiar wnętrza

To jeden z częstych błędów, które zdarzają się szczególnie tym, którzy projektują swoje pierwsze mieszkanie. Dokładne wymiarowanie powierzchni to podstawa przy planowaniu łazienki. Czasem pomyłka o 2 cm może kosztować wiele stresu.

2. Nadmiar wzorów i kolorów

Setki wzorów, faktur i barw dostępne w salonach z wyposażeniem wnętrz mogą przyprawić o zawrót głowy. Mogą także sprawić, że trudno jest zdecydować się na jeden styl czy dekor. Wybór zbyt wielu wzorów, łączenie różnych dekoracyjnych nurtów czy wielu kolorów może przynieść efekt odwrotny od oczekiwanego. Szczególnie, jeśli łazienka jest niewielkich rozmiarów. Najlepiej zdecydować się na maksymalnie 3 kolory, jeden dekoracyjny akcent i przewodni styl, który będzie kompasem, gdy zabraknie nam inspiracji. 

3. Podążanie za zmiennymi trendami

Nie ma nic złego w podążaniu za trendami, pod warunkiem, że są one zgodne z naszym poczuciem estetyki, stylem życia i osobowością. jeśli przy projektowaniu łazienki trendy są głównym wyznacznikiem, a upodobania właścicieli schodzą na dalszy plan – jest prawie pewne, że niebawem pomieszczenie czeka kolejna rewolucja, spowodowana niedostosowaniem wnętrza do indywidualnych upodobań.

4. Światło

Światło odgrywa w łazience niezwykle ważną rolę, ponieważ zwykle w tym pomieszczeniu nie ma dostępu do światła słonecznego. Zbyt ostre, zimne światło może więc sprawić, że zamiast się relaksować, będziemy czuć się zmęczeni i przytłoczeni. Jak więc wybrać oświetlenie do łazienki? Najlepiej zaplanować dwie strefy. Dzienną, w której oświetlenie będzie nieco bardziej natężone i pozwoli na przykład na przygotowanie precyzyjnego makijażu oraz nocną, która będzie delikatna i pozwoli na wypoczynek. 

5. Estetyka ponad funkcją

Wybierając wyposażenie zwykle na pierwszym miejscu stawiamy estetykę. Warto jednak przed zakupem zapoznać się z wszystkimi funkcjami danego urządzenia, warunkami gwarancji czy opiniami na temat producenta. Armatura dostępna w FDESIGN charakteryzuje się nie tylko perfekcją wykonania, wysoką dbałością o detale i dopasowaniem do różnych stylów aranżacyjnych, Jest także komfortowa w użytkowaniu, solidna  i trwała. Ponadto, produkty marki są objęte ponadstandardową, 7-letnią gwarancją.

Udostępnij artykuł